18 maja 2024

Niedziela Zesłania Ducha Świętego - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

19.05.2024 r.

 

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Jutro święto NMP Matki Kościoła, także rocznica święceń biskupich ks. `bp. Stanisława Jamrozka. We wtorek rocznica ingresu ks. abp. Adama Szala do bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.

3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

4. W niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

5. Dziś składka na parafie potrzebujące pomocy.

6. Spotkania w tym tygodniu:

· Wtorek – próba przed I Komunią św. dla dzieci.

· Środa – zbiórka dla ministrantów.

· Czwartek – próba generalna dla dzieci i rodziców przed I Komunią św.

7. W czwartek od godziny 17:00 zapraszam na adorację NS.

8. W sobotę o godzinie 10:00 I Spowiedź św. dla dzieci I Komunijnych a także spowiedź dla ich rodzin.

9. W niedzielę na Sumie o 11:00 Uroczystość I Komunii Świętej.

10.Składam podziękowanie rodzicom dzieci I Komunijnych za dar ołtarza, udało się zakupić nowe świece, które od jakiegoś czasu stoją przy ołtarzu naszej świątyni.

11.30 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Już dzisiaj proszę o wzajemną sąsiedzką organizację i pomoc. Trasa procesji przejdzie tą samą drogą co tegoroczna Droga Krzyżowa. Proszę, aby kolejne ołtarze zostały postawione przy domach rodzin: I – Malik, II – Bożentka, III – Jakieła, IV – Śliwa. Proszę serdecznie, aby użyczać sobie wzajemnie dekoracje potrzebne do ozdobienia dróg i do budowy ołtarzy. Oby dla wszystkich był to czas budowania także więzi sąsiedzkich.

12.Dziękuję za pomoc w zwiezieniu gałęzi z cmentarza panu Januszowi Śliwa i Michałowi Śliwa.

13.Dzisiaj o godzinie 17:00 przy kapliczce Matki Bożej na posesji rodziny Lucyny i Józefa Barsznica, odbędzie się modlitwa wraz z Litanią do Najświętszej Maryi Panny i pieśniami Maryjnymi.

A w następną niedzielę tj. 26.05 br. o godzinie 17:00 przy kapliczce Matki Bożej na posesji Teresy Turek. Serdecznie zapraszamy.

Niech dobry Pan Bóg obdarza Was łaskami.