25 maja 2024

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

26.05.2024 r.

 

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszam wszystkich na uroczystą Sumę, po której wyruszymy do czterech ołtarzy. Trasa procesji przejdzie tą samą drogą co tegoroczna Droga Krzyżowa. Proszę, aby kolejne ołtarze zostały postawione przy domach rodzin: I – Malik, II – Bożentka, III – Jakieła, IV – Śliwa.

Zapraszam serdecznie wszystkich chłopców do dzwonienia dzwoneczkami, dziewczynki do sypania kwiatów, młodzież i dorosłych do włączenia się w organizację procesji – podjęcie chorągwi, obrazów, figur. Proszę również o zaangażowanie w czasie oktawy Bożego Ciała a także OSP o zabezpieczenie przemarszu procesji.

3. W piątek zakończenie nabożeństw majowych, od soboty rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

5. Spotkania w tym tygodniu:

· Wtorek – próba dla dzieci z racji rocznicy I Komunii św.

· Środa – zbiórka dla ministrantów.

6. W niedzielę na Sumie o 11:00 Uroczystość rocznicowa I Komunii św. Jest to jednocześnie I Niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic z wystawieniem NS o 7:00 i 9:00 z wyjątkiem Sumy z racji rocznicy I Komunii św.

7. Składam podziękowanie rodzicom dzieci I Komunijnych za wszelkie prace porządkowe przy naszej świątyni a także zakup kwiatów wraz z młodymi, którzy wczoraj zawierali związek małżeński.

Niech dobry Pan Bóg obdarza Was łaskami.