15 czerwca 2024

XI Niedziela Zwykła - OGŁOSZENIA

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI Niedziela Zwykła

16.06.2024 r.

 

1. W tym tygodniu zapraszam:

Poniedziałek – przyjęcie nowych ministrantów do grona LSO. Zapraszam wszystkich ministrantów.

Codziennie przed Mszą św. Możliwość spowiedzi przed końcem roku szkolnego. Warto oczyścić swoje serce, aby zbliżający się czas wakacji był pełen otwarcia na Boże błogosławieństwa i łaski, którymi On obdarza.

2. Zapraszam serdecznie na adorację NS w czwartek od godziny 17:00.

3. W sobotę o godzinie 10:00 Msza św. przy „Złotej Studzience” w intencji dzieci i młodzieży za szczęśliwe ukończenie roku szkolnego, połączona z intencją błagalną do Pana Boga za wstawiennictwem św. Jana z Dukli o urodzaje i ich ochronę od klęsk żywiołowych.

4. Trwają nabożeństwa czerwcowe do NSPJ. Zapraszam do wspólnej modlitwy, aby każdego dnia przygotowywać się w tym miesiącu do zbliżającej się Diecezjalnej Peregrynacji obrazu NSPJ.

5. Przypominam o możliwości wzięcia udziału w pielgrzymce pieszej do Częstochowy. Wszelkie informacje przekaże w zakrystii.

6. Składam serdeczne podziękowanie Panu Januszowi Śliwa a także Michałowi Śliwa i Grzegorzowi Głód za pomoc w zwożeniu drzewa i gałęzi z cmentarza. Wielkie Bóg zapłać. Powoli zbliżamy się do końca prac na cmentarzu.

7. Pragnę serdecznie zaprosić do bardzo wyjątkowej działalności, którą możemy roboczo nazwać Diakonią Zaangażowania Duszpasterskiego. Ideą tego przedsięwzięcia jest, aby osoby, które pragną włączyć się w ciągu roku w różnorakie aktywności duszpasterskie w naszej Parafii czy chociażby je inspirować, mogły znaleźć swoje miejsce na taką aktywność. Chodzi o osoby z każdej kategorii wiekowej, aby zapewnić najszersze spektrum możliwych działań. Ktokolwiek miałby taką ochotę i odwagę, to bardzo proszę i zapraszam na spotkanie robocze, które odbyłoby się jutro w poniedziałek 17 czerwca br. po nabożeństwie wieczornym.

8. Zapraszamy i zachęcamy parafian z całego dekanatu na Film. W niedzielę 23. czerwca o godz. 19.00 na ekranie Domu Parafialnego w Dukli - Farze zostanie wyświetlony francuski film pt. „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć”. Jest to nakręcona z rozmachem epicka opowieść o wielkim powstaniu ludowym przeciwko terrorowi rewolucji francuskiej, prześladowaniu duchowieństwa i Kościoła, w obronie tradycji i wiary katolickiej. Tak jak kiedyś „Cristiada”, tak dziś „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć” może być inspiracją dla wyznawców Jezusa, którzy zmuszeni są walczyć za wiarę z wrogimi ideologiami. Film przeznaczony jest dla osób powyżej lat 15.

 

Niech dobry Pan Bóg obdarza Was łaskami.